Trenuj siatkówkę w KPS Siedlce! szczegółowe informacje udziela trener Maciej Nowak 602-795-390
Zapraszamy na siatkarskie treningi chłopców zamieszkałych na terenie Siedlec, Stoku Lackiego i Skórc...

Siatkarze KPS Siedlce ulegli AGH
89 odsłon
Wpisany przez Administrator    niedziela, 04 lutego 2018 00:00    Drukuj Email

Share

Chyba nie tak wyobrażali sobie początek weekendu kibice pierwszoligowej drużyny siatkarzy KPS Siedlce… W piątkowy wieczór, 2 lutego KPS przegrał przed własną publicznością z AGH Kraków.

KPS wciąż nie jest pewien gry w play- offach  i liczył na punktową zdobycz w meczu z AGH. Siedlecka drużyna zmaga się z problemami kadrowymi. Kontuzje Bartosza Zrajkowskiego i Adama Sobolewskiego poważnie osłabiły zespół. W meczu z AGH na pozycję atakującego „przestawiony” został Jakub Urbanowicz.  W ekipie z Grodu Kraka kibice KPS-u mogli zobaczyć kilka znajomych twarzy. W barwach AGH grają aż czterej byli gracze siedleckiej drużyny: Arkadiusz Żakieta, Sebastian Matula, Mateusz Błasiak i Jan Fornal.

Byli  gracze KPS-u na siedleckim parkiecie spisywali się doskonale. Już w pierwszym secie  z dobrej strony pokazali się Żakieta i Fornal, którzy swoja zagrywką sprawili sporo problemów gospodarzom.  Początek meczu był dość  wyrównany, końcówka premierowej partii należała jednak zdecydowanie do drużyny AGH. Zespół z Krakowa wygrał zasłużenie 25:19 i objął prowadzenie w meczu.

Wydawało się, że po porażce w premierowej partii KPS bardzo szybko wskoczył na właściwe tory. Doskonała zagrywka Krzysztofa Gibka i Macieja Polańskiego pozwoliła siedleckiej drużynie objąć prowadzenie 7:1.  Taka przewaga nie zrobiła wrażenia na ekipie z Krakowa, zaledwie kilka minut później było już 9:9.  Do stanu 20:20 walka toczyła się niemal punkt za punkt, niestety w końcówce drugiego seta gracze KPS-u wyraźnie stracili pewność  siebie, nie brakowało jej za to gościom. Zespół AGH zdobył kilka ważnych puktów blokiem, zawodnicy KPS=u odbijali się od dłoni blokujących jak od ściany. Drugi set także zakończył się zwycięstwem AGH, tym razem krakowianie wygrali 25:22.

Przegrywając  0:2  KPS musiał w trzeciej partii zaryzykować i podjąć walkę o przedłużenie swoich szans na zdobycie w tym spotkaniu tak potrzebnych ligowych punktów.  Trener Witold Chwastyniak  w trzeciej partii postanowił dokonać zmiany rozgrywającego, Jakuba Gontarewicza zastąpił Maciej Madej. Zmiana niewiele przyniosła, zespól z Krakowa bardzo szybko odskoczył siedlczanom na pięć punktów (7:12) i kontrolował wydarzenia na boisku.  W końcówce partii gospodarze podjęli jeszcze walkę, odrobili kilka punktów, ale nie byli w stanie stawić skutecznego oporu dobrze grającemu zespołowi AGH Kraków. Przyjezdni trzecią partię wygrali 25:22, a całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został rozgrywający AGH – Sebastian Matula.

Do końca rundy zasadniczej w rozgrywkach I ligi siatkarzy pozostały dwie kolejki spotkań. KPS, po porażce z AGH  spadł na 9. miejsce, do ekipy TSV Sanok traci 1 punkt.   Dobra wiadomość jest taka, że do zdrowia wraca podstawowy rozgrywający KPS-u Bartosz Zrajkowski. Walka o pierwszą ósemkę z pewnością będzie trudnym zadaniem, ale szans na play - offy siedleckiej drużynie z pewnością jeszcze odbierać nie można...