AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do odwiedzania nas na www.facebook.com/kps.siedlce
Trenuj siatkówkę w KPS Siedlce! szczegółowe informacje udziela trener Maciej Nowak 602-795-390
Zapraszamy na siatkarskie treningi chłopców zamieszkałych na terenie Siedlec, Stoku Lackiego i Skórc...
sobota, 24 lutego 2018

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Z plaży na halę - Michał Kądzioła w KPS!
1434 odsłon
Wpisany przez Administrator    środa, 02 sierpnia 2017 19:38    Drukuj Email

Share


Drugim zakontraktowanym zawodnikiem w formacji przyjmujących jest były reprezentant Polski w siatkówce plażowej - Michał Kądzioła.

28-letni Michał to utytułowany siatkarz plażowy, w parze z Jakubem Szałankiewiczem zdobył  w 2007 roku Mistrzostwo Polski Juniorów (Poręba) oraz w tym samym roku sięgnął po Mistrzostwo Świata do lat 19 (Mysłowice). Dwa lata później ponownie zdobył złoty medal Mistrzostw Świata tym razem w kategorii do lat 21 (Blackpool). W 2010 startował w Mistrzostwach Europy do lat 23 które dobywały się Grecji i tym razem wrócił z złotym medalem na szyi. W rozgrywkach Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej może pochwalić się wygraniem turnieju CEV Statelite w Lozannie.  Mierzący 194 cm wzrostu Kądzioła to również mistrz Uniwersjady z Shenzhen w 2011 roku. W  grudniu 2016 roku siatkarski świat obiegła informacja iż Michał kończy 11-letnią przygodę z Reprezentacją Polski Siatkówki Plażowej. Już wtedy w udzielanych wywiadach mówił że chce spróbować sił w czymś "nowym". W składzie siedlczan Michał będzie grał na pozycji przyjmującego. 

"Bardzo się cieszę że będę mógł od nowego sezonu reprezentować klub KPS Siedlce. Dopiero zaczął się sezon plażowy a ja już nie mogę doczekać się pierwszego treningu i meczu na hali, mam wiele do nadrobienia bo całe życie grałem na piasku, ale mając dobrych trenerów w drużynie i taki zespół szybko  przestawię się.  Mam nadzieję że moje doświadczenie plażowe będę mógł wykorzystać i wspomóc drużynę w walce o złoty medal w 1 lidze." (wypowiedź 6 czerwca 2017 r.)

Kibice interesujący się siatkówką na pewno pamiętają zakończenie legendarnego turnieju Mazury Orlen Grand Slam Stare Jabłonki 2012. W meczu pokazowym Michał Kądzioła oraz Michał Makowski (Stal Nysa) zrobili małe show :)
Piotr Łukasik i Michał Kądzioła przed meczem finałowym Pucharu Polski 2017.


 

Poprawiony ( środa, 02 sierpnia 2017 20:43 )
 

Ile osób teraz nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Bilety i Karnety 2014/2015

Grupy młodzieżowe - treningi, nabory, trenerzy, adresy sal

Zostań FANEM KPS!

KPS Siedlce korzysta ze współfinansowania ze środków Urzędu Miasta Siedlce na zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe - piłka siatkowa mężczyzn”