AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do odwiedzania nas na www.facebook.com/kps.siedlce
Trenuj siatkówkę w KPS Siedlce! szczegółowe informacje udziela trener Maciej Nowak 602-795-390
Zapraszamy na siatkarskie treningi chłopców zamieszkałych na terenie Siedlec, Stoku Lackiego i Skórc...
sobota, 24 lutego 2018

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Adam Sobolewski w KPS Siedlce
2010 odsłon
Wpisany przez Administrator    czwartek, 27 lipca 2017 11:38    Drukuj Email

Share


Po dwóch sezonach spędzonych w klubie Aluron Virtu Warta Zawiercie - Adam Sobolewski przenosi się do Siedlec. 


Mierzący 197 cm wzrostu Adam Sobolewski który w kwietniu skończył 26 lata jest uniwersalnym graczem czyli może grać zarówno na przyjęciu jak i na ataku. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w II-ligowym UMKS MOS Wola Warszawa/Młoda Politechnika Warszawska. Na szersze wody siatkarskie wypłynął w sezonie 2014/15 gdzie był pierwszoplanową postacią beniaminka I ligi Caro Rzęczyca. Niestety zespołowi z województwa łódzkiego nie udało się utrzymać na pierwszoligowym szczeblu rozgrywkowym, ale sam Sobolewski pokazał się z na tyle dobrej strony, że znalazł angaż na kolejne dwa sezony w innym z klubów I Ligi - Aluron Virtu Zawiercie. Właśnie z tym klubem mógł ostatnio świętować Mistrzostwo I ligi i awans do PlusLigi po emocjonujących wygranych meczach barażowych z AZS Częstochową. 

Miniony sezon zakończyłeś dwoma sukcesami. Zdobycie Mistrzostwa I Ligi i awans do PlusLigi, jak wspominasz sezon spędzony w Zawierciu?
 
- Z całą pewnością mogę stwierdzić że był to najlepszy sezon w całej mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką. Nie co sezon zdobywa się mistrzostwo I ligi, a tym bardziej nie codziennie dokłada się do tego sportowy awans do plus ligi, także z pewnością zapamiętam ten sezon i te chwile do końca życia. Oczywiście nie spoczywam na laurach i bede dążył do tego aby jeszcze nie raz wygrać I ligę, czy tez awansować do plus ligi.
 
Co wpłynęło że wybór padł akurat na klub KPS Siedlce?
 
- Jest to bardzo dobry klub który w zeszłym sezonie zajął wysokie 3 miejsce, mimo ze w tym sezonie trochę przebudowany to wiem ze ma ogromny potencjał dzięki czemu będę mógł dalej rozwijać swoje umiejętności.
 
Można powiedzieć że wracasz w rodzinne strony, to plus że będziesz bliżej domu?
 
- Można tak powiedzieć, zdecydowanie bliżej z Siedlec mi do domu niż z Zawiercia, ale czy to jakiś dodatkowy plus to nie wiem, jeśli juz to bardziej dla mojej rodziny bo będą mieli bliżej na mecze, także możemy się spodziewać dodatkowych gardeł do kibicowania W sezonie do domu jeżdżę raczej tylko na święta, wiec odległość dla mnie nie gra aż tak wielkiej roli.
 
Twój cel na ten sezon?
 
- Nie mam jednego określonego celu, zawsze daje z siebie 100 procent by swoją ciężką pracą wpływać na jak najlepsze wyniki i osiągnięcia drużyny.
 
I na koniec słowo do siedleckich kibiców
 
- Serdecznie zapraszam kibiców na hale, liczę na Wasz gorący doping oraz wsparcie przez cały sezon!

fot. KS Aluron Virtu / własne
Poprawiony ( czwartek, 27 lipca 2017 13:02 )
 

Ile osób teraz nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Bilety i Karnety 2014/2015

Grupy młodzieżowe - treningi, nabory, trenerzy, adresy sal

Zostań FANEM KPS!

KPS Siedlce korzysta ze współfinansowania ze środków Urzędu Miasta Siedlce na zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe - piłka siatkowa mężczyzn”