AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do odwiedzania nas na www.facebook.com/kps.siedlce
Trenuj siatkówkę w KPS Siedlce! szczegółowe informacje udziela trener Maciej Nowak 602-795-390
Zapraszamy na siatkarskie treningi chłopców zamieszkałych na terenie Siedlec, Stoku Lackiego i Skórc...
sobota, 24 lutego 2018

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Karty odkryte - skład prawie w komplecie
4019 odsłon
Wpisany przez Administrator    czwartek, 20 lipca 2017 09:00    Drukuj Email

Share


 
Do sporych zmian doszło w KPS-ie Siedlce, który wywalczył brązowy medal I ligi. Odeszli z niego dwaj podstawowi gracze, a działacze postanowili ich zastąpić utalentowaną młodzieżą. W drużynie prowadzonej przez Witolda Chwastyniaka i Macieja Nowaka zagra też znany z występów na piasku Michał Kądzioła. 
 
Po udanym sezonie w wykonaniu KPS-u Siedlce zaszły w nim spore zmiany. Przede wszystkim do BBTS-u Bielsko-Biała, który gra w PlusLidze, przeniosły się dwie siedleckie armaty, czyli Jakub Bucki (atakujący) oraz Piotr Łukasik (przyjmujący). Poza tym z drużyny prowadzonej przez Witolda Chwastyniaka odeszli: Moustapha M’Baye (środkowy) oraz Mateusz BłasiakSławomir Zemlik (przyjmujący) i Konrad Małek (libero). – Spodziewaliśmy się, że Piotrek Łukasik i Jakub Bucki będą chcieli grać w PlusLidze, ale łudziliśmy się, że jednak będą chcieli zostać u nas. Mateusz Błasiak chciał być bliżej domu, więc też nie udało nam się go zatrzymać – powiedział szkoleniowiec brązowego medalisty I ligi, dla którego najważniejsze jest to, że w zespole został „mózg” drużyny, czyli Bartosz Zrajkowski, który w dalszym ciągu o miano pierwszego rozgrywającego będzie rywalizował z Jakubem Gontarewiczem. Ponadto kontrakty z siedlecką drużyną przedłużyli – Mateusz Ogrodniczuk (atakujący), Kamil Szaniawski oraz Maciej Polański (środkowi), Krzysztof Gibek (przyjmujący), a także Mateusz Januszewski (libero).   
 

Na atak zakontraktowano utalentowanego Rafała Pawlaka, który poprzednio reprezentował II-ligowy MCKiS Jaworzno. Na środek ściągnięto doświadczonego Karola Szczygielskiego, który wcześniej bronił barw między innymi Pekpolu Ostrołęka, Victorii PWSZ Wałbrzych, a ostatnio APP Krispolu Września. Do Siedlec powróciło dwóch wychowanków libero Michał Podgórzak (KS Metro Warszawa) oraz środkowy bloku Konrad Borowski (Młoda ZAKSA/UKS Strzelce Opolskie). W KPS-ie znalazło się też miejsce dla Adama Sobolewskiego, który kilka tygodni temu świętował wywalczenie awansu do PlusLigi z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, w której grał na ataku, zaś w I lidze ma rywalizować o miejsce w składzie na pozycji przyjmującego. Ciekawym transferem jest pozyskanie Michała Kądzioły, który dotychczas grał na piasku w parze z Jakubem Szałankiewiczem. – Michał zrobił na nas pozytywne wrażenie na testach. Jest on bardzo ambitnym chłopakiem, który chce coś udowodnić, chce pokazać się z jak najlepszej strony. Liczę, że dobrze wkomponuje się w drużyne. Myślę, że może być to jedno z objawień najbliższych rozgrywek – ocenił Chwastyniak, trener siedleckiej drużyny, w której wciąż jest jedno wolne miejsce na pozycji przyjmującego. Przygotowania do najbliższego sezonu rozpocznie ona 31 lipca. – Zawodnicy już mają rozpisany plan, co mają robić, żeby od początku przygotowań być w dobrej formie. Czeka nas dużo pracy. Mamy sporo czasu, więc mam nadzieje, że do początku rozgrywek zdążymy poskładać zespół w jedną całość – zakończył szkoleniowiec brązowego medalisty I ligi. 

tekst Radosław Nowicki/siatka.org


KPS Siedlce 2017/2018

rozgrywający
Bartosz Zrajkowski
Jakub Gontarewicz

przyjmujący
Krzysztof Gibek
Adam Sobolewski
Michał Kądzioła
?

atakujący
Mateusz Ogrodniczuk
Rafał Pawlak

środkowy bloku
Maciej Polański
Kamil Szaniawski
Karol Szczygielski
Konrad Borowski

libero
Mateusz Januszewski
Michał Podgórzak

Poprawiony ( czwartek, 20 lipca 2017 15:04 )
 

Ile osób teraz nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Bilety i Karnety 2014/2015

Grupy młodzieżowe - treningi, nabory, trenerzy, adresy sal

Zostań FANEM KPS!

KPS Siedlce korzysta ze współfinansowania ze środków Urzędu Miasta Siedlce na zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe - piłka siatkowa mężczyzn”